Badania USG


Badania USG w zakresie ginekologii i położnictwa są wykonywane w gabinecie najnowocześniejszym aparatem USG Logiq-C5 Premium, przy użyciu głowic 4C i E8C, pozwalającym wykonywać dokumentację fotograficzną badania.

Profesionalne USG

W ultrasonografii jest wykorzystywany aparat wysyłający fale ultradźwiękowe, umożliwia to obejrzenie na ekranie monitora narządów naszego ciała. Fale ultradźwiękowe docierają do narządów wewnętrznych, które pochłaniają,lub odbijają ultradźwięki, następnie po analizie komputerowej odbierane jest jako ciąg jaśniejszych lub ciemniejszych punktów. Zebrane w całość tworzą na ekranie monitora obraz badanego narządu.

Jak się przygotować?

Zależy od tego jaki narząd badamy./badanie jamy brzusznej, miednicy małej,czy badanie ciąży/. Przed badaniem usg głowicą dopochwową/miednicy małej/ i badaniem pacjentki ciężarnej należy opróżnić pęcherz moczowy. W przypadku ,kiedy chcemy ocenić badaniem usg narząd rodny u pacjentki, która nie rodziła pacjentka powinna wejść do gabinetu z pełnym pęcherzem moczowym/badanie będzie wykonane głowicą przez brzuszną. Badanie USG jest szybkie, niekłopotliwe i niebolesne/pacjentka może odczuwać ból w miejscu, gdzie ją boli/